چکار کنم تا مغزم سالم بماند

بدن ما در طول یک شبانه روز به طور متوسط به هفت ساعت خواب نیاز دارد. توجه داشته باشید که خواب بیش از حد می تواند به اندازه کم خوابی به بدن و مغز ما صدمه بزند.
محققان در بوستون، در تحقیقی ۲۰ ساله بر روی ۱۵ هزار نفر، دریافتند خوابیدن دو ساعت بیشتر یا کمتر از ۷ ساعت در شبانه روز، عمر مغز را تا دو سال کاهش می دهد. این نتیجه با کمک تست های حافظه از افراد مورد مطالعه انجام شده است. نتایج این تحقیق نشان داد عمر مغز افرادی که طبق عادت بیش از دو ساعت فراتر از زمان متوسط خواب، استراحت می کردند، تا دو سال کمتر از سایر افراد بوده است.
غرغره کردن لیموناد
نتایج یک تحقیق نشان داده است مایعات شیرین به مغز ما در تصمیم گیری ها انرژی مضاعف می دهد. اما در مقابل، باید اشاره کنیم که شما مجبور نیستید به منظور بهبود فرآیند تصمیم گیری، مصرف انواع شربت را به عادت تبدیل کنید. تحقیقاتی در دانشگاه جورجیا نشان داده است دانش آموزانی که در دوره امتحانات، مایعات شیرینی همچون لیموناد را نوشیده بودند، نتایج بهتری در امتحانات گرفته اند. پروفسور لئونارد مارتین، از محققین این پروژه معتقد است که شکر موجود در این مایعات به افزایش انرژی و توان ذهنی کمک میکند. البته این تاثیر تنها با غرغره کردن این مایعات نیز حاصل می شود و نیازی به قورت دادن این حجم از شکر نیست.
مصرف کمتر کره و چربی های مشابه
چربی هایی مانند روغن باقیمانده در پاپ کرن و چربی موجود در شکلات ریخته شده روی پیراشکی یا دونات، مشابه هستند. این نوع چربی، حاوی مقادیر زیادی کلسترول بد (LDL) و مواد شیمیایی مخرب برای مغز است. نتایج تحقیقی در دانشگاه مینه سوتا ثابت کرده است که این نوع چربی، به طور مشخص جایگزین توده های پروتئین در مغز شده و از عوامل بروز بیماری آلزایمر است.
نکات و تکنیک های فوق به طور مشخص خواب کافی، اثرات مایعات شیرین و کاهش مصرف چربی های غیرمفید را برای بهبود عملکرد و عمر مغز توصیه میکند. توجه داشته باشید که سلامت مغز، در نهایت به سلامت بدن و افزایش عمر افراد کمک شایانی میکند.

چکار کنم تا مغزم سالم بماند