خودتان باشید و همسرتان را همانطور که هست بپذیرید

یک ارتباط خوب با پذیرش و قبول شرایط ایجاد می شود. همسرتان را وادار نکنید که آدم دیگری شود تا دوستش بدارید زیرا او نخواهد توانست. این خود باعث پیدایش مشکلات جدید خواهد شد.
بخشنده باشید
آنچه که متعلق به شماست متعلق به همسرتان است و البته بالعکس.
همسرتان را از انجام آنچه که انجامش باعث خوشحالی و لذت او می شود بازندارید
اگر او به اینکه برخی از اوقات را با دوستانش سپری کند مانع او نشوید، اما مطمئن شوید که او جای امنی مراوده دارد. مثلا محفلی که در آن انحرافات رفتاری و اخلاقی رخ می دهد نباشد.
من چیزی را که دوست داری، دوست دارم
گاهی اوقات زوجین از دوستان یکدیگر و یا اقوام یکدیگر متنفر هستند. اما باید با این موضوع کنار آمد. چون همسرتان از خانواده اش جدا نشدنی است.
تعادل داشته باشید
علی رغم تمام اختلافها و تفاوتها، شما می توانید کارهای قشنگی کنید همانند ماه و خورشید که علی رغم تفاوت شان یک روز خوب را می سازد. مانند برگهای مختلف یک درخت که هدف همه شان تولید یک میوه خاص و خوشمزه است اختلافها می تواند به پیدایش نتیجه مسحور کننده ای ختم شود.
تو روز مرا می سازی
همسر شما کسی است که روز شما را آغاز میکند و باید کسی باشد که آن را به پایان می رساند. تا زمانی که مشکل تان حل نشده نخوابید زیرا این کار آن را بدتر و سخت تر میکند.

آسان بگیرید

شما همسری دارید که باعث خوشحالی شماست. شما هم باید شوهری باشید که عامل شادمانی او است.

سخت نگیرید

یک همسر خوب همیشه باید مراقب احساسات همسرش باشد. اینکه او را از تمام علایق، سرگرمی ها، دوستان و اقوامش دور کنید به طور کلی غلط است.
همیشه نسبت به هم مشتاق باشید
یکدیگر را ببوسید، بگویید که دوستش دارید. همدیگر را در آغوش بگیرید و یا دست هم را بگیرید تا احساس عشق و محبت بین تان زنده باقی بماند.
مصالحه و سازش کنید
شنیدن توضیحات همسر خیلی بهتر و ارامبخش تر از نق زدن و غرغر کردن است.
هرگز خیانت نکنید
خیانت همه چیز را ویران میکند و از بین می برد. تصور نکنید خیانت لزوما برقراری یک رابطه فیزیکی با جنس مخالف است. هر ارتباط ساده و حتی غیر حضوری که اگر همسرتان متوجه آن شد باعث کدورت و ناراحتی وی می گردد، خیانت اطلاق می شود.
وفای به عهد را فراموش نکنید و همیشه قولهایتان را به خاطر داشته باشید.
تا جایی که ممکن است با هم در تماس باشید تا احساس فقدان دیگری سراغ تان نیاید.

خانمها دوست دارند که مورد قدردانی و تشکر قرار گیرند.
آقایان دوست دارند آنطور که هستند پذیرفته شوند.

چکار کنم ازدواجم مثل بقیه با شکست مواجه نشود