میوه های سبز رنگ چه خواصی برای سلامتی دارند

پوست روشن
سبزیجات مانند کلم و کلم سبز دارای آنتی اکسیدان و همچنین ویتامین C، لوتئین هستند . این برای حفظ مو و پوست سالم کمک میکند
افزایش طول عمر مغز
مطالعات متعدد ثابت کرده اند که سبزی برگ دار تیره در برابر کاهش شناختی در پیری محافظت میکند. آنها از سلول های مغز و میتوکندری حفاظت میکند وباعث افزایش طول عمر صحیح مغز ، کاهش خطر زوال عقل میشود
تقویت استخوان های شما
بسیاری از سبزیجات برگ سبز مانند اسفناج ، شاهی و ….سرشار از ویتامین کا به میزان بالا هستند. این به تقویت استخوان و جلوگیری از بیماری هایی مانند ورم مفاصل کمک میکند.
بینایی خود را تیز کنید
سبزیهایی مانند اسفناج، کاهو منبع بسیار خوبی از ویتامین A، لوتئین هستند . همه این اجزای برای چشمان شما هستند. آنها به انطباق بهترچشم کمک میکنند تا تغییرات نور و فیلتر مضر نور با انرژی بالا به چشم آسیب نرساند .
حفاظت از قلب
مطالعات اخیر نشان داد که مصرف سبزیجات برگ دار سبز در رژیم غذایی فرد ، باعث کاهش خطر ابتلا به سکته مغزی یا قلبی و عروقی است . فیبر محلول ، سطح LDL، به عنوان کلسترول بد را کاهش می دهد.
حذف سموم
سبزیجات منبع غنی از کلروفیل، کمک میکند تا مواد سمی از خون ما از بین برود. همچنین به گردش خون مناسب کمک میکند و مانع صدمه رسیدن به سلول می شود. کلروفیل نیز به عنوان رفع کننده بوی بد طبیعی است و بوی بد بدن و بوی بد دهان را کاهش می دهد.
تعادل PH
بخشی از رژیم غذایی ما شامل گوشت ها و کربوهیدرات ها، است که اسیدی هستند. سبزیجات برگدار تعادل به مقدار PH خون ما کمک میکند، که لازم است یک زندگی سالم داشته باشیم

میوه های سبز رنگ چه خواصی برای سلامتی دارند