موهای سر را چند وقت به چند وقت بشوریم بهتر است

از محصولات حالت‌دهنده مو زیاد استفاده میکنید؟
محصولات حالت‌دهنده باعث می‌شوند که موهای شما زودتر کثیف شود و گرد و غبار و آلودگی‌ها به موهای شما بچسبد، بنابراین در صورتی که دائما از این محصولات استفاده می‌کنید هر روز موهایتان را بشویید.
روی موهایتان کار خاصی انجام داده‌اید؟
استفاده از مواد شیمیایی برای رنگ یا فر کردن مو و استفاده از دستگاه‌های برقی مثل سشوار، بابلیس و اتوی مو باعث شکنندگی و ضعیف شدن موهای شما می‌شود. خیس کردن و خشک کردن مداوم موها نیز باعث ضعیف‌تر شدن آنها می‌شود، بنابراین اگر موهایتان آسیب دیده است بهتر است از شست‌وشوی زود به زود موهایتان پرهیز کنید و در هر دو روز، بیشتر از یک‌بار موهایتان را نشویید.
موهای شما چرب است یا خشک؟
افرادی که موهای چربی دارند باید حداقل یک روز در میان موهایشان را شست‌وشو دهند. اما اگر موهایتان خشک است، از شامپوهایی استفاده کنید که مخصوص موهای خشک تهیه شده‌اند و باعث می‌شوند موهایتان بهتر و نرم‌تر به نظر برسند و درست کردن آنها راحت‌تر شود.
موهای شما صاف و نازک است یا فر و ضخیم؟
معمولا موهای صاف و نازک خیلی زود چرب می‌شوند، زیرا روغن طبیعی پوست سر شما به سرعت می‌تواند در همه قسمت‌های موهایتان پخش شود، بنابراین هر روز و یا حداقل یک روز درمیان باید موهایتان را بشویید، اما اگر موهای شما ضخیم و فر است روغن طبیعی پوست سر خیلی سخت‌تر و با سرعت کمتر پخش می‌شود، بنابراین فقط کافی است یک یا دو بار در هفته موهایتان را بشویید.
در پوست سرتان احساس خارش می‌کنید؟
اگر دائما در پوست سرتان احساس خارش می‌کنید، هر روز موهایتان را بشویید.

موهای سر را چند وقت به چند وقت بشوریم بهتر است