روغن هویج چیست و برای زیبایی پوست و مو چه کاربردی دارد

۱- ویتامین های A و E موجود در روغن هویج، مرطوب کننده های پوست هستند. در نتیجه، با استفاده از روغن هویج، پوست و مویی سالم خواهیم داشت.
۲- روغن هویج، پوست های آسیب دیده را ترمیم میکند. به عنوان مثال، پوست هایی که دچار سوختگی، بریدگی و زخم شده اند با این روغن بهبود می یابد.
۳- روغن هویج، از مو و پوست در مقابل اثرات مخرب آب و هوا، آلودگی هوا، گرد و غبار، نور خورشید و انواع مواد شیمیایی محافظت میکند.
۴- روغن هویج، گردش خون را بهبود بخشیده و موجب تحریک رشد مو می گردد.
۵- روغن هویج، تقویت کننده و نرم کننده مو محسوب می شود.
۶- روغن هویج ،علائم پیری را از بین می برد.
۷- روغن هویج، برای انواع پوست مفید بوده و رطوبت پوست را به تعادل می رساند.
۸- روغن هویج، سموم پوست را از بین برده و بدین طریق، آن را بهبود می بخشد.
۹- روغن هویج، یکی از بهترین روغن ها برای پوست صورت و گردن است و به کاهش چین و چروک کمک میکند. البته می توانید این روغن را برای سایر قسمت های بدن مانند زانو و آرنج نیز به کار برید.
۱۰- روغن هویج، پوست سر را برای رویش مو تقویت و تحریک میکند. زمانی که آن را بر انتهای مو بمالید، پایانه های خشک و چند شاخه ای شده مو را ترمیم خواهد کرد.
روغن هویج؛ بی بو و عاری از مواد شیمیایی می باشد و سریع جذب می گردد. این روغن، چرب نیست. بهتر است به جای استفاده از انواع شامپوها، نرم کننده ها و لوسیون ها که حاوی مواد نگهدارنده و شیمیایی هستند، از روغن های طبیعی مانند روغن هویج استفاده نمایید. این روغن ها علاوه بر فواید بسیار، خطر ابتلا به واکنش های آلرژیک ناخواسته را نیز کاهش می دهند.
هویج سرشار از مواد مغذی مانند ویتامین های E، A و C، بتاکاروتن و بسیاری دیگری از آنتی اکسیدان ها است.

روغن هویج چیست و برای زیبایی پوست و مو چه کاربردی دارد