دستور پخت لازانیای مخصوص مورد علاقه بچه ها

ابتدا سس گوشت را آماده کنید. یک قابلمه بزرگ را هم با آب پر کنید و روی حرارت بگذارید تا به جوش آید.
تابه ای را روی حرارت بگذارید روغن را اضافه کنید، پیاز خرد شده را اضافه کرده و تفت دهید تا سبک و طلایی شود. گوشت چرخکرده را اضافه کنید و تفت دهید. نمک و فلفل و ادویه ها، سیر رنده شده، رب و سس گوجه را هم اضافه کنید و تفت دهید.سپس نصف لیوان آب اضافه کرده و اجازه دهید سس کمی با حرارت کم بجوشد و غلیظ شود.
آب قابلمه که به جوش آمد مقداری نمک،زردچوبه و یک قاشق روغن در آب بریزید و سپس ورقه های لازانیا را به آب در حال جوش اضافه کنید و حدود ۸ تا ۱۰ دقیقه بجوشانید تا ورقه های لازانیا نرم شوند.
لازانیا را آبکش کنید سپس قابلمه را با آب سرد پر کنید و ورق های لازانیا را در آب سرد بریزید تا سرد شوند سپس مجددا آبکش کنید. حالا سس سفید را آماده کنید. کره را در قابلمه کوچکی(ترجیحا لعابی) آب کنید آرد و عصاره مرغ پودر شده را اضافه کنید و تفت دهید. شیر را کم کم اضافه کنید و با همزن دستی هم بزنید تا آرد گلوله نشود.
سس را همچنان هم بزنید تا قوام آید و غلظت پیدا کند.روی هر ورق لازانیا یک قاشق سس سفید بمالید،پنیر بپاشید و یک قاشق از مواد ابتدای هر ورق گذاشته و رول کنید و در ظرف مخصوص فر(پیرکس) بچینید قبل از چیدن رولهای لازانیا ظرف را با یک لایه نازک سس سفید پوشش دهید.
تمام رولها را به همین ترتیب آماده کنید و در ظرف بچینید. روی هر رول کمی پنیر بریزید و با فلفل دلمه ای نگینی تزیین کنید. فر را روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن کنید و یک ربع زمان دهید تا فر داغ شود سپس ظرف لازانیا را در طبقه وسط فر بگذارید تا روی پنیر طلایی شود(حدود ۳۰ دقیقه)
▪ برای ایجادطعم بهتر از مخلوط پنیرپیتزا(موتزارلا) با پنیرگودا ،چدار یا پارمزان استفاده کنید. مثلا ۲۰۰ گرم پنیر پیتزا(موتزارلا)+۲۰۰ گرم پنیر گودا یا چدار یا پارمزان یا پراتو
▪ استفاده از سس سفید برای جلوگیری از خشک شدن رولهای لازانیا در فر میباشد در غیر اینصورت لازانیا خشک و گلوگیر و ته دیگ مانند میشود.

دستور پخت لازانیای مخصوص مورد علاقه بچه ها