درمان های طبیعی برای خلاصی از لک های پوستی

افزایش سن باعث تغییرات زیادی در بدن می شود یکی ازاین تغییرات ایجاد لکه های قهوه ای برسطح پوست دستها است که باعث می شود برخی از سالمندان از این ظاهر جدید ناراحت شوند اما راه حلی فوری برای حذف آنها وجود دارد.

لکه های قهوه ای معمولاً در مناطقی از پوست دستها که در تماس با نور خورشید است رفته رفته به وجود می آیند و میتوانند باعث ایجاد ظاهر نامناسب در پوست شوند.
برای از بین بردن لکه هایی که به درمان با داروهای شیمیایی معمولاً پاسخ نمی دهند می توان از ترکیب عسل و پیاز استفاده کرد و با مداومت در مصرف لکه ها را از روی پوست پاک کرد.
برای درست کردن این ترکیب درمانی به یک عدد پیاز تازه نیاز دارید و پس از خرد کردن پیاز آن را با مقداری عسل ارگانیک ترکیب کرده به هم بزنید تا یک محلول یکدست ایجاد شود.
این ترکیب را می توانید به وسیله پنبه به نقاط دارای لکه های زرد پوستی بر روی دست کشیده و برای مدتی بگذارید تا باقی بماند و خشک شود. در کمتر از یک ماه لکه ها به طور کامل از روی پوست پاک شده و نیزچین و چروک های احتمالی از بین می روند.
هر دو ماده به کار رفته دراین ترکیب شامل عسل و پیاز دارای خواص درمانی منحصربفرد برای سلامت بدن هستند، در عسل مواد پاک کننده لایه بردارو ترمیم کننده سلول های پوستی وجود دارد همچنین در پیاز مواد ضد عفونی کننده و ضد باکتریایی وجود دارد که دست‌ها را جوان میکنند.
کارشناسان در عین حال توصیه میکنند افراد از کرم های ضد آفتاب برای حفاظت دستها و صورت خود در مقابل نور خورشید استفاده کنند همینطور با مرطوب نگه داشتن دستها بویژه پس از استفاده مواد شوینده مانع از خشکی، التهاب و نیز ایجاد چین و چروک در دستهای خود شوند.

درمان های طبیعی برای خلاصی از لک های پوستی