ترفندهای جلوگیری از آسیب مو هنگام سشوار

از تنظیماتِ درست استفاده کنید
یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای جلوگیری از آسیب حرارت سشوار، استفاده درست از تنظیمات آن است. این تنظیمات به نوع موی شما بستگی دارد، نه سرعتی که می‌خواهید موهایتان خشک شود. اگر موهای ضخیم و زبری دارید، می‌توانید از حرارت بیشتر استفاده کنید. بااین‌حال، موهای نازک و معمولی هم با حرارت بالا آسیب می‌بینند. پس اگر موهای نازک و معمولی دارید، باید از حرارت کم سشوار استفاده کنید.
سشوار
اغلبِ بهترین سشوارها دکمه دمای سرد دارند. هنگامی‌که موهایتان هنوز مرطوب است، با استفاده از درجه سرد سشوار، درحالی‌که موهایتان خشک می‌شود از وارد شدن حرارت بیش‌ازحد به آن جلوگیری می‌کنید. این دمای سرد برای انواع مو ایده آل است.
قدرت را در نظر بگیرید
به همان اندازه که استفاده از تنظیمات درست اهمیت دارد، تعداد وات مصرفی سشوار هم مهم است. این قدرت، توان حرارت و سرعت دستگاه را تعیین می‌کند. هر چه توان آن بالاتر باشد، موهایتان را با حرارت و سرعت بیشتری خشک می‌کند. اگر موهای نازک یا معمولی دارید، سراغ سشوارهای حرفه‌ای باقدرت بالا نروید. افرادی که موهای ضخیم دارند با سشوارهای باقدرت بالا مشکل کمتری خواهند داشت.
از محصولات ترمیمی استفاده کنید
اگر علاوه بر سشوار از اتوهای صاف کننده، حالت‌دهنده یا دستگاه‌های دیگر این‌چنینی استفاده می‌کنید، برای محافظت از موهای خود در برابر این‌همه حرارت به کمک بیشتری نیاز دارید. برای این کار می‌توانید از اسپری‌ها و روغن‌های محافظ مو استفاده کنید. بسیاری از این محصولات با استفاده از سیلیکون از موهایتان محافظت می‌کنند. سیلیکون ظاهری براق و ابریشمی ایجاد می‌کند ولی درواقع مانع از نفوذ مواد مغذی شامپوها و نرم‌کننده‌ها شده و باعث خشکی ریشه موها می‌شود. پس با توجه به ویژگی‌های محصولات موجود و نتیجه دلخواهتان، انتخاب کنید.
صبور باشید
اصراری به خشک شدن کامل یک قسمت ازسرتان نداشته باشید و همیشه هنگام خشک‌کردن، سشوار را اطراف سرخود حرکت دهید. حرارت زیاد در یک نقطه آسیب‌های بسیاری در پی دارد.
اگر از سری‌های متمرکز کننده (Concentrator) یا پخش‌کننده (Diffusers) سشوار استفاده می‌کنید، آن‌ها را برای مدت طولانی و به‌طور مستقیم روی سرتان نگه ندارید. سری‌های پخش‌کننده برای موهای مجعد طراحی‌شده تا وزی مو را کاهش داده و حالت فر آن را حفظ کنند. با سری‌های متمرکز کننده می‌توانید از حرارت مقطعی روی قسمت‌های خاصی از موهایتان استفاده کنید، ولی به یاد داشته باشید هرگز آن را مدت طولانی ثابت نگه ندارید.

ترفندهای جلوگیری از آسیب مو هنگام سشوار