آیا موقع گرسنگی ورزش کنیم خوب است یا سیری

زمانیکه ورزش میکنید عضلات بدن شما فعال می شوند پس این عضلات نیاز به یک منبع ثابت انرژی دارند. این انرژی توسط آدنوزین تری فسفات (ATP ) فراهم می شود و منبع اصلی ATP گلوکز است که بطور کلی از کربوهیدرات ها بدست می آید.

در صورت عدم وجود منبع اصلی ، ATP از پروتئین و چربی تولید می شود. اگر به اندازه کافی انرژی نداشته باشید ، در کمترین زمان خسته می شوید.
آیا ورزش کردن با شکم خالی سبب افزایش چربی سوزی می شود ؟
با توجه به توضیحات ارائه شده در قسمت بالا شاید بتوانید پاسخ این سوال را حدس بزنید. بله ورزش کردن با شکم خالی سبب افزایش چربی سوزی می شود. این بر مبنای این واقعیت است که در طول ورزش ماهیچه های شما بدنبال منبع ATP هستند و اگر منبع کافی از ATP را پیدا نکنند بدن بعنوان جایگزین به استفاده از پروتئین و چربی موجود بعنوان منبع ATP می پردازد.
ورزش کردن با شکم خالی خوب است یا بد ؟
مشکلی که در ورزش کردن با شکم خالی وجود دارد این است که پروتئین مورد استفاده برای تولید ATP از ماهیچه ها گرفته می شود که این امر منجر به از دست دادن توده عضلانی می شود و به هیچ وجه نمی توانید مانع این امر شوید که از پروتئین در غیبت کربوهیدرات استفاده نشود پس مسلما نمی توانید بدنتان را طوری تنظیم کنید که صرفا چربی بسوزاند. بعلاوه هدف افراد ورزشکار حفظ و تقویت عضلات می باشد در صورتیکه ورزش با شکم خالی منجر به از دست دادن توده عضلانی می شود و افرادی که صبح با شکم خالی ورزش میکنند بیشتر در معرض این مشکل قرار دارند زیرا در طول ساعات صبح ، شرایط کاتابولیک بالاتر است. فعالیت کاتابولیک منجر به تجزیه مولکول های پیچیده مانند پروتئین و تبدیل آنها به نوع ساده تر می شود و این امر منجر به کاهش توده عضلانی شده که برای سلامت کلی بدن بد است.
بلاخره چه کاری باید انجام دهیم ؟
ورزش کردن با شکم خالی صرف نظر از دست رفتن عضلات ، برای کاهش وزن بد نیست. اگر میخواهید وزن خود را کاهش دهید و عضلات خود را تقویت نمایید توصیه می شود که قبل از تمرین چیزی بخورید. توجه داشته باشید که به میزان زیاد نخورید زیرا سبب می شود احساس سستی به شما دست دهد. اگر مشغول بدنسازی هستید باید فکر ورزش کردن با شکم خالی را از سرتان بیرون بیندازید.

آیا موقع گرسنگی ورزش کنیم خوب است یا سیری