آموزش عکس به عکس ساخت کیف دستی خرید با رول دستمال کاغذی

گام اول :رول ها را ببرید
در این مرحله باید رول های کاغذ را از عرض برش بزنید. عرض هر کدام از این برش ها نباید بیشتر از ۱.۵ سانتیمتر باشد.
گام دوم :گره اول را بسازید

اولین گره
این کیف کاغذی از گره های کاغذی ساخته میشود. با وصل کردن تکه هایی که در مرحله قبل بریدید، می توانید چند گره بسازید که وصل شدن آنها به هم کیف کاغذی را میسازد.

ساخت گره اول
چهارتا از تکه ها را بردارید و آنها را مطابق تصویر بالا داخل هم فرو کنید. وقتی هر چهار تکه را داخل هم فرو کردید، آنها را خوب بکشید تا کاملاً بهم قفل بشوند.
گام سوم :گره دوم را بسازید

ساخت گره دوم
گره دوم را با همان روش و اضافه کردن سه برش دیگر به گره اول درست کنید. این برش های کاغذی را به سمت راست گره اول اضافه کنید.
گام چهارم :یک ردیف گره بسازید

ساخت یک ردیف گره
با همین روش طول ردیف گره های کاغذی را بیشتر کنید تا به طول مورد نظرتان برای کیف کاغذی برسد. ردیف گره های کاغذی را همینطور به سمت راست ادامه بدهید تا درازتر بشود.
گام پنجم :گوشه ها را برجسته کنید

برجسته کردن گوشه ها
حالا مطابق تصویر ردیف های را بزرگتر کنید و با اضافه کردن چهار مثلث به هر گوشه، ارتفاع سازه را بیشتر کنید.

برجسته کردن گوشه ها
گام ششم :کیف را بلندتر کنید

بلند تر کردن کیف
بعد از اضافه کردن گوشه ها باید روی افزایش ارتفاع کیف کاغذی کار کنید. ساخت ردیف ها را بصورت عمودی ادامه بدهید تا به کیف به ارتفاع دلخواه تان برسد.

بلند تر کردن کیف
گام هفتم :لبه ها را ببندید

بستن لبه ها

بستن لبه ها
بعد از اینکه قد کیف کاغذی به اندازه مورد نظرتان رسید، باید لبه های ردیف آخر گره ها را ببندید. سر گره های کاغذی را به سمت پایین خم کنید و با کمک سوزن یک نخ از بین آنها رد کنید. می توانید بجای نخ از ربان یا طناب های کنفی هم استفاده کنید. بجای نخ و سوزن می توانید از چسب، چسب نواری دو طرفه یا هر نمونه مشابه دیگری هم استفاده کنید.
کیف کاغذی آماده است

حالا می توانید به کیف کاغذی تان یک بند وصل کنید یا از آن به عنوان سبد استفاده کنید و وسایل تان را داخل آن بریزید. این کاردستی ساده را می توانید با انواع دیگر کاغذ هم امتحان کنید. اگر میخواهید سبد یا کیف کاغذی تان زیباتر بشود، باید رول های کاغذ را قبل از بریدن رنگ بزنید.

آموزش عکس به عکس ساخت کیف دستی خرید با رول دستمال کاغذی