آموزش تصویری ساخت گل زیبا برای تزیین شیرینی و کیک

یک مربع ۷ و نیم سانتی دو لا از آلومینیم برش بزنید . ورق آلومینیم را روی ماژیک ، انگشت یا رژ لب یا … قرار داده و با انگشت به انتهای ماژیک پرس کنید ولی لبه ها را از ماژیک دور کنید تا حالت شیپوری به خود بگیرد و بتوانید طرح وسط گل نرگس را با آن در آورید .

با انگشت یا دم قلم مو وسط فویل را با شکلات ذوب شده بپوشانید به طوری که کاملا روی فویل را بپوشاند و کمی هم اطراف حفره را شکلات بکشید تا بهحالت شیپوری وسط گل نرگس شبیه تر شود و فویل را روی پیاله ای کوچک بگذارید تا خشک شود و خودش را بگیرد .

برای درست کردن گلبرگهای گل نرگس قسمت صاف چاقو را در آب نبات ذوب شده زده به وری که حدود ۲ و نیم سانت از چاقو به آبنبات آغشته شود سپس مطابق تصویر لبه ی آغشته به آبنبات چاقو را در کناری لبه ی کاغذ روغنی از بالا به سمت پایین بکشید به طوری که فرم گلبرگ روی کاغذ ایجاد شود و در صورت تمایل میتوانید یکی دو خط دیگر روی گلبرگها با کشیدن چاقو رویشان ایجاد کنید تا طبیعی تر به نظر برسند . شما برای هر گل نرگس به ۶ گلبرگ نیاز دارید.

وسط گل نرگس که کاملا خوش را گرفت به آرامی فویل را از لبه هایش جدا کرده و به سمت مرکز بکشید تا کاملا از فویل جدا شود .

با همان فویلی که از وسط گل نرگس جدا کرده بودید دوباره داخل پیاله را بپوشانید .

وسط فویل مقداری آبنبات ذوب شده ریخته .

گلبرگها را از قسمت پهنشان مطابق تصویر طوری که کمی روی هم را بپوشانند به مرکز روی آبنبات ذوب شده بچسبانید . برای مقاومت بیشتر میتونید انتهای گلبرگها را هم در آبنبات ذوب شده بزنید و بعدا بچسبانید .

حالا دوباره در مرکز گلبرگها کمی دیگر آبنبات ذوب شده ریخته و شیپور وسط گل را به صورت ایستاده بچسبانید و کناری بگذارید تا کاملا خودش را بپیرد .
برای جدا کردن گل از فویل کافیست یک دستتان را زیر گل ثابت کرده و به آرامی فویل را از گل جدا کنید .

مواد لازم
آبنبات زرد ذوب شده
فویل آلومینیم ضخیم
ماژیک
چاقوی کوچک
قلم موی کوچک
کاسه کوچک

آموزش تصویری ساخت گل زیبا برای تزیین شیرینی و کیک